Size bir telefon kadar yakınız
0216 510 8632
Dil Seçin
tren

Cilt Bakım Cihazı Uygulamaları

  Lazer Epilasyon Yaptırmadan Bilmeniz Gerekenler

  1. Sara hastaları lazer epilasyon uygulaması için uygun değillerdir.
  2. Beyaz kılları dünyada gören hiçbir lazer cihazı yoktur.
  3. Lazer epilasyon seanslarına düzenli girmelisiniz.
  4. Lazer Epilasyon yapıyorum diyen her yerde uygulama yaptırmayın, unutmayın cildinize temas edecek olan bir lazer ışığı ve yanlış cihazlar ve kişiler elinde size ciddi zararlar verebilir.
  5. Uzakdoğudan çok ucuz fiyatlara getirtilen ve sonuç alınamayan cihazlarla para ve zaman kaybına uğramayın.

  Bayanlarda Lazer Epilasyon 

  Genital bölge kıllarının estetik olarak değer kazanması ve güzel gözükmesi için, kasık üçgeninin dışına taşmaması, yoğunluğu, uzunluğu ile alanı tamamen örtmemesi gibi kişisel tercihlere göre şekillendirilir.

  Bazı kültürlerde genital bölge nin tamamı tüylerden arındırılır, bazılarında ise hiç bir şekilde müdahale etmeden kendi haline bırakılır, bazılarında ise çeşitli şekillendirme yöntemleri uygulanır.

  Bu kıl ve tüylerden tamamen kurtulmak için ya da şekillendirme için kullanılan yöntemlerden bazıları şunlardır;

  • Ağda
  • Tıraş
  • İğneli Epilasyon
  • Lazer Epilasyon

  Genital bölge, kadının en hassas davranmakla yükümlü olduğu bölgesidir. Bu özel bölge de haklı olarak özel bakımı, kendine has özel estetik görünümü gerektirir. Ama bu işlem eski tip lazerlerde kadınların korkulu rüyasıdır Nuximia Smart lazerın VCSEL teknolojisi ile bu işlem korkulu rüya olmaktan çıktı en ağrısız ve konforlu şekilde istenmeyen tüğlerinizden hızlı bir şekilde kurtulmak artık çok kolay

  Erkeklerde Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu duruma bazen kıl batması gibi sağlık problemleri vesile olurken bazen de artık erkeklerin en az kadınlar kadar bakımlarına dikkat etmesi vesile olmaktadır.

  Erkeklerin bütün vücuduna lazer epilasyon yaptırabilme şansı vardır ama genelde epilasyon yaptırdıkları bölgelerin başında göğüs, ense, omuz, sırt, boyun, koltuk altı, kol, bacak, sakal üstü, kulak, kaş arası lazer epilasyon ile el ve ayaktaki aşırı kıllar içi yapılan lazer epilasyon bölgeleri gelmektedir.

  Bayanlara oranla daha koyu ve sert kıl yapısına sahip olan erkeklerde lazer epilasyon artık çok daha acısız ve konforlu. Nuximia Smart Lazer Epilasyon sistemiyle artık erkeklerde çok kısa sürede istenmeyen kıllarından kurtalabiliyorlar,  özellikle çok can yakan sakal üstü ve ense bölgeleri bile Nuximia Smart Lazer cihazının özel geliştirilmiş ısınmayan başlık teknolojisi sayesinde epilasyon  artık tamamen acısız,    Erkeklerde sırt bölgesi ise en zor bölgedir kıl yapısı daha incedir ve Alexandrite lazer epilasyon  sistemleriyle istenilen sonucu almak çok zor olduğu gibi çok can yakıcıdır, Ndyag lazer cihazları zaten artık tercih edilen bir teknoloji değildir, 810nm dalga boyundaki diode tabanlı SLD teknolojisine sahip olan Nuximia Smart lazer başlıgında hiç ısı oluşmadığından artık epilasyon çok daha acısız bir şekilde geçmektedir . Epilasyon denilince artık istenilen, acısız olması ve hızla sonuç vermesidir,bu imkanı en iyi şekilde size sağlayan Nuximia Smart lazer sektörün yeni yıldızıdır.

  Lazer epilasyon uygulamasın genital bölgeye zararı var mıdır ?

  Epilasyon lazerleri kıl kökünü hedef alırlar, dolayısıyla lazer ışınları vücutta yayılmazlar sadece uygulanıldığı bölge ve alan üzerinde reaksiyon gösterirler. Epilasyon lazeri sadece kıl kökünü hedef aldığı için vücutta diğer organlar üzerinde bir zarar teşkil etmezler. Hamilelerde ilk üç aylık dönemlerde yasaktır, lazer yapılamaz. Halk arasında diğer en çok konuşulan konulardan biri ise, genital bölgeye lazer uygulanması durumunda kısırlık olurmu? Yumurtalıklar açısından epilasyon lazer ışınları zararlı mıdır? Gibi soru ve endişelere sıklıkla rastlıyoruz. Ancak lazer epilasyon cihazları çok uzun zamandır uygulanan bir yöntemdir, ve uzmanlar tarafından lazerin yumurtalığa yansıyabileceği ya da olumsuz etkileyebileceği bir durum kesinlikle görülmemiştir ve bunu ıspatlayacak bir yayında bulunmamaktadır. Genital bölge lazer epilasyon  uygulamalarında hassas bölge olduğundan alexandrite lazer ve klasik diode lazer cihazlarıyla kızarıklık, acı ve ağrı duyma veya hafif yanık oluşma gibi riskler mevcuttur.

  Nuximia Smart lazer en yeni teknoloji lazer epilasyon cihazıdır SLD teknolojisi sayesinde başlığındaki ısıyı oratalama -6 ile -2 arasında tutar ve kıl köklerine çok daha yoğun enerji aktarımı yapabilmektedir bu yoğun enerjiyi gönderirken ağrı ve acı hissetmezsiniz

  Hızlı ve Acısız

  Vücutta istenmeyen kılların giderilmesi kuşkusuz en önde gelen kozmetik problemlerden biri, belki de en önemlisidir. Bu sebepledir ki onlarca yıldır çeşitli kıl giderme yöntemleri ve araçları geliştirilip, oldukça yaygın olarak kullanıldı. Bu amaçla kullanılan geleneksel yöntemlerin belli başlı olumsuzlukları vardır, kıl giderme klasik lazer epilasyon yöntemiyle ağrılıdır. Alexandrite lazer epilasyon cihazları, Ndyag ve Diode lazer cihazları, bunların hepsi acılıdır, istenilen sonuçları verme oranları farklılık gösterir ve acı konusunda hepsi birbirinden ağrılıdır.

  Nuximia Smart Lazer ile  Artık acı yok yeni geliştirilen SLD teknoloji sayesinde çok kısa sürede en ağrısız ve konforlu şekilde istenmeyen tüğlerinizden kurtulmak artık çok kolay

  Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerde en büyük iki kriter den ilki, acısız lazer Epilasyon dur,  ikincisi ise etkili ve sonuç veren bir cihazdır.

   

  Beyaz Kıl ve İnce Tüylere Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyon, vücutta oluşan istenmeyen tüylerin önlenmesinde ve giderilmesindeki en etkili yöntemdir.  Buz Lazer cihazlarıyla yaz aylarında ve bronz tene de uygulama  yaptırabilirsiniz.  En ince tüyler de bile etkili olan Nuximia Smart lazer sadece beyaz tüyleri göremez. Unutmayın ki dünya da hiçbir lazer epilasyon cihazı beyaz kıllarda etkili değildir. Lazer başlıca 3 rengi göremez. Bunlar beyaz, gri, ve kızıl renkteki çok ince tüylerdir.

  Tüyün rengi, inceliği, kalınlığı, ten rengi nasıl olmalıdır?

  Lazer epilasyonda en iyi sonuçlar koyu renkli tüylere sahip ve açık tenli kişilerde alınıyor. Bunun sebebi lazer enerjisinin kıla rengini veren koyu renkli pigment tarafından tamamen emilebilmesidir. Çok ince ve ayva tüğlerinde Nuximia Smart lazerin çok güçlü enerji çıkışı sayesinde mevcut lazer cihazlarının içerisinden en iyi sonucu alabileceğiniz lazer epilasyon sistemidir.

  Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgeler

  • Yüz
  • Koltukaltı
  • Genital
  • Bacak
  • Sırt
  • Göğüs
  • Kollar
  • Omuz

  Dermomassage (Dermo Masaj)

  Mekanik masajı cilt katlarının vakumla aynı anda çekilmesi (emilmesi) ile  uygulanan masaj şeklidir   Tedavi tamamen noninvaziv ve güvenli olup vücuttaki doğal süreçleri destekler. Ek olarak endorfin üretimini uyarır.

  Uygulanan masaj, deri altı bağ dokusunu ve cildi güçlü bir şekilde etkiler, ayrıca kan dolaşımını ve lenf akışını yoğun şekilde uyarır. Dermomassage sayesinde selülitten etkili şekilde ve kalıcı olarak kurtulursunuz.

  Ultrasonik Yağ Yakma

  Ultrasonik yağ yakma, cerrahi yağ aldırma yöntemine girişimsel olmayan ve güvenli olan mükemmel bir alternatiftir. Ultrasonik yağ yakma, diğer yöntemlerle yağ azaltmanın zor olduğu problemli bölgelerden yağ azaltımı için önerilir. Bu tedavi temel olarak karın, kalça, uyluk, diz, omuz, çene, yanak ve boynun modellenmesinde kullanılır.

  Ultrasonik dalgaların özgül frekansının etkisi sayesinde yağ hücrelerinin parçalanmasına neden olur. Bir yağ hücresinin içerdiği yağ asitleri ve gliserol, vasküler ve lenfatik sistemler vasıtasıyla karaciğere atılır. Oradan, doğal süreçler yoluyla, vücuttan atılırlar. Geleneksel kilo verme yöntemlerine dirençli bölgelerde yağ dokusundan kurtulmanın en kolay yollarından biridir. Ultrason dalgalarının etkisi, ultrasonik yağ aldırmayı ameliyatın ciddi bir alternatifi haline getiren yağ hücrelerinin parçalanma ve taşınma sürecini önemli ölçüde artıran IR dalgaları ile daha da arttırılır.

  Radyo Frekans

  Radyo Frekansı cilt gençleştirmede en son teknolojidir. Bu tür bir cihaz, derinin derin katmanlarından geçen yüksek frekanslı ve yüksek voltajlı alternatif akımları kullanır. Mevcut kollajen liflerinin büzülmesi ve yeni liflerin üretim hızının arttırılmasıyla cildin yapısı ve gerginliği büyük ölçüde iyileştirilir.

  Cihaz, cilde yüksek frekans (1MHz, radyo dalgaları spektrumu içinde) ve yüksek gerilimli akım uygular, cildin ısınmasına neden olur. Bu duruma “diyatermi” veya derin ısıtma adı verilir; bu sayede dokunun içinde, derin katmanlarda ısı üretilir.

  Dışarıdan ısı uygulanmasının aksine, radyo frekans teknolojisi hem yüzeysel dokuyu hem de daha derin katmanları uyarır. Etkileri cilt oksijenlenmesi, beslenme, mikro dolaşım ve genel durumun iyileştirilmesidir.

  Uygulanan ısı nedeniyle kollajen liflerinin kasılması, yenilenme sürecini uyarır.

  Ek olarak, fibroblastların termal uyarılması, kollajen ve elastin üretimini mümkün kılarak cilt yüzeyinde görsel kırışıklıkların azalmasına neden olur.

  Bu tedavinin en göze çarpan etkileri cildin elastikiyetinde, tonunda, yüz şeklindeki iyileşmelerdir. En iyi sonuçlar için, bir dizi tedavi yapılmalıdır.

  Faydaları:

  • İnce çizgi ve kırışıklıkları azaltma
  • Yüz ve boyun yeniden şekillendirme
  • Ciltteki dolaşımda artış
  • Kollajen üretiminin uyarılması
  • Yaşlanmayı Geciktirici

  Elmas Mikrodermabrazyon

  Elmasmikro dermabrazyon, epidermisin mekanik olarak aşındırılması işlemidir. İstenilen seviyeye kadar sürekli kontrol altında cildin  mikro tabaka yavaş ve kontrollü aşınmasına imkân sağlar.

  Farklı boyutlarda ve aşındırıcılıkta elmas başlıklar (uçlar sentetik elmastan yapılmıştır) kullanılarak işlem uygulanır. Alt cilt katmanındaki üst epidermis katmanlarının orta derecede çıkarılmasıyla, hasar görmüş hücrelerin yerini alan yeni, sağlıklı hücrelerin yoğun şekilde gelişmesini sağlar.

  Elmas mikrodermabrazyon yoğun cilt yenilenmesini uyarır, kollajen ve elastinin ciltle doğal sentezini arttırır. Bu nedenle, bu yöntem cilt gençleştirme, çatlak izlerinin azaltılması, kırışıklıkların ve izlerin düzeltilmesi, hiperpigmentasyonun azaltılması ve derin cilt temizliği için yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Faydaları:

  • Cilt durumu ve görünümünde iyileşme
  • Cilt mikro dolaşımında iyileşme
  • Ölü derinin giderilmesi
  • Cilt dokusunun iyileştirilmesi
  • Çatlakların görünürlüğünün azaltılması

  Aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım: